CO LZE ŘÍCI O PŘÍRODNÍ MEDICÍNĚ

Na této stránce uvádíme naše názory a výsledky našich průzkumů v oblasti přírodních produktů.

Před nějakým časem jsem narazila v odborném včelařském časopise na překlad ruského článku o účincích propolisových čípku. Výsledky ruského výzkumu zněly velice zajímavě, a tak jsme se v rámci našeho projektu Renaskigo - znovuzrození z přírody dali do hledání propolisových čípků.

Propolis je mezi širokou veřejnosti poměrně známý pojem. Ale často se mi stává, že se zeptám trochu hlouběji a zjistím, že dotyčný zná pouze slovo "propolis" a že pochází od včel, a dál už nic. Což je škoda, protože je to včelí produkt s neskutečně širokým uplatněním a účinností.

Na trhu se roztrhl pytel s kanabinoidy. Neznalý člověk k nim má někdy oprávněně odstup, vždy si představí nějakého "huliče" nebo si vzpomene na kauzu ohledně HHC. Pojďte se seznámit s přínosem CBD, kterého se rozhodně není třeba obávat, naopak se právem etablovalo mezi výrobky pomáhající překonávat zdravotní a civilizační úskalí.

Med, všichni ho známe, mažeme ho na chleba, dáváme do perníku, do čaje, když jsme nemocní, koupíme jej normálně v potravinách. Je to jasné, není co řešit. Nebo je?

Hirudoterapie čili užití pijavic k léčebným účelům dnes stoupá a to zejména kvůli nadužívání a přesycení farmaky. O hirudoterapii však stále kolují mýty jako o "středověké" metodě. V následujícím textu se pokusíme popsat, jak to bylo s pijavicemi v dobách dávných a jak to je vlastně dnes.

Konopí jako prastará bylina je dnes ve formě různých extraktů a CBD kapek znovu objevovaná. Nejedná se ale o nějaké nevyzkoušené experimenty s nově objevenými látkami, ale pouze exaktněji popisujeme léčebné účinky rostliny, která s námi žije již po tisíce let.

V průběhu let jsme se v rámci různých příležitostí setkávali a poznávali lidi, kteří vyrábějí či k nám dovážejí skutečně léčivé produkty. Tyto produkty jsme je různě zkoušeli, ověřovali jejich kvalitu a ptali se ostatních, co si o tom kterém myslí. Jejich síla a účinnost se nám potvrdila jak u nás samotných, tak i u našich přátel, kteří je zkouší...