MED Z CHRTNÍČE

Nabídka včelích produktů spřátelených včelařů

 Med z Chrtníče pochází od včel, které jsou trvale umístěné na pomezí lesa a louky v blízkosti obce Chrtníč, okres Havlíčkův Brod. Včely žijí v krajině částečně zemědělsky obhospodařované s lesy, mokřadními lesy, rybníky a drobnými vodními toky. Mají možnost sbírat nektar a pyl na různých rostlinách, proto od nich dostáváme zpravidla smíšený květový a smíšený (květový s lesním) med.

Med je povětšinou pastovaný nebo volně zkrystalizovaný ve sklenicích.

Pastování je proces, kdy se čerstvě vytočeným medem v průběhu krystalizace míchá. Tím se docílí konzistence podobné pastě na zuby. Pastování probíhá při pokojové teplotě a je jedinečný způsob uchovávání medu, kdy v medu zůstávají veškeré zdravé látky jako vitamíny a enzymy, které by se případným zahříváním ničily. Po napastování zůstává konzistence medu v pastovité formě beze změny.

Krystalizace je přirozená vlastnost medu, zejména květového. Kvalitní květové medy krystalizují.

Kvalitní a zdravý med má v sobě pyl, propolis, stopy vosku. Kvalitní nepřehřátý med obsahuje vitamíny A, B, C, D, H, K, P, bílkoviny z nektaru rostlin, enzymy, minerální látky, stopové prvky, aminokyseliny, kvasinky a další. Med je harmonickou směsí všech uvedených látek, které pomáhá udržovat organismus zdravý a vitální.

NABÍDKA PRODUKTŮ NA ROK 2023-24

Větší množství medu jsme schopni přivézt do Prahy a okolí

Další včelí produkty jsou na dotaz.

Pokud máte zájem o některý z našich produktů, prosím, kontaktujte mě pomocí tohoto formuláře: